Iskolahívogató

Írta: Berecz Nikolett
TPL_ON

"Hívogat az iskola, kapuját kitárja,

Kispajtásom, gyere hát, menjünk iskolába!"

Március 13-án iskolánk hagyományaihoz hűen idén is megrendeztük intézményünket népszerűsítő programunkat az iskolahívogatót, a környékbeli nagycsoportos óvodások számára.

A leendő első osztályosokat és szüleiket Kalóné Papp Krisztina igazgató asszony köszöntötte. A gyülekezőt követően a mezőnyárádi nagycsoportos óvodások egy rövid műsorral mutatkoztak be leendő pedagógusaiknak és iskolatársaiknak. Ezután Varga Lászlóné Erika tanító néni 3. osztályosai állították színpadra a Gergely-járás hagyományát. A színvonalas előadásokat és a tízórait követően Berecz Nikolett tanító nénivel és a 2. osztályos tanulókkal egy interaktív tanórán vettek részt, ahol játékos feladatok útján ismerkedtek meg az iskolai élettel. Ezután Bordásné Kis Katalin tanító néni vezetésével fedezték fel a tornatermet, ahol egy izgalmas akadálypályán próbálták ki magukat. Ezt követően Fülöpné Kis Andrea tanító néni irányításával kézműves foglalkozáson vettek részt, ahol a tavasz jegyében készítették el csodaszép alkotásaikat. A kézműveskedést követően Szelei Katinka hitoktató tartott foglalkozást a legkisebbek számára, ahol játékos tevékenységek által ismertette meg a gyerekekkel a keresztény értékeket. A programot Kalóné Papp Krisztina igazgatói tájékoztatója zárta, amely során a szülők rálátást kaphattak az intézményben folyó munkáról. Vidám hangulatban telt el a délelőtt, a leendő elsősök élményekkel gazdagon, örömmel az arcukon tértek haza az iskolából. Hálás szívvel köszönjük a szülők és gyermekeik részvételét! Szeretettel várjuk leendő elsőseinket iskolánkba!